Засуха не вплине на врожай - Мінагрополітики

Засуха не вплине на врожай - Мінагрополітики

У міністерстві впевнені, що в цьому році аграрії зберуть понад 60 мільйонів тонн зернових.

Незважаючи на посуху на півдні і сході України, прогноз врожаю зернових залишається незмінним - "60 млн тонн +". Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства у вівторок, 19 червня.

Як зазначається, з початку квітня на території України спостерігалися випадки посухи, однак червневі опади стабілізували ситуацію і вивели більшість областей із зони ризику.

"У зв'язку з тим, що опади вже почалися, очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

За його словами, вдала зимівля озимих і запаси весняної вологи позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, в зв'язку з цим серйозних знижень врожайності зернових не очікується.

Відзначимо, до 18 червня в Україні зібрали перші 10,5 тис. Тонн озимої пшениці.

Як повідомлялося, за даними Укргідрометцентру, зараз в стані посухи знаходяться не менше 25% території України. Метеорологи вважають, що в цьому році урожай озимої пшениці буде менше на 8-10% від минулорічного через посуху і складе близько 23,5 млн тонн.

 

Новини від Корреспондент.net