Сільське господарство - складний бізнес в усьому світі

Сільське господарство - складний бізнес в усьому світі

В яких країнах світу аграрії спрацювали з прибутком в минулому році.

У багатьох частинах світу фермерство вважається ризикованим видом бізнесу. Однак, деякі аграрії, особливо в ЄС, іноді намагаються перебільшувати свої прямі витрати і «знецінювати» наявний капітал, повідомляють експерти з Інституту Тюнена.

Але більшість типових ферм в Китаї, Аргентині, Канаді та Східній Європі показують, що виробництво культур - справа прибуткова, на яке, до того ж, можна отримувати і хороші державні дотації.

На думку дослідників, загальний розвиток рентабельності сільськогосподарських холдингів показує змішану картину: в 2017 році багато типові ферми ЄС показали прибутковість нижче середнього рівня 2014-2016 рр. Однак, в Північній і Південній Америці багато аграріїв в минулому році збільшили прибуток.

У 2017 році хорошу прибутковість показали сільгоспвиробники з Аргентини, Канади, Росії та України.

Більше всіх від зниження світових цін постраждали виробники цукрової тростини і цукрового буряка. У порівнянні з попередніми роками рентабельність вирощування цукрових буряків в ЄС в минулому році впала на 60-80%.

У світовому масштабі сільськогосподарське виробництво не скоротилося, за даними Інституту Тюнена. Навпаки, на сільськогосподарських ринках у Східній Європі та Латинській Америці з'явилися нові підприємства і почали активно нарощувати виробництво.

В результаті світові ринки сировинних товарів будуть рости помітними темпами: з 2012 року десять найбільших виробників сої збільшили свій експорт приблизно на 8,2% на рік; по кукурудзі щорічний приріст виробництва склав 7,4%, по пшениці - 4,9%.

З огляду на, що ОЕСР і ФАО прогнозують значне зниження темпів зростання попиту на зерно і олійну продукцію, подальше зниження світових цін на сировинні сільгосптовари, тільки питання часу.

У високорозвинених країнах вирощування пшениці часто менш вигідно, ніж виробництво інших культур, не дивлячись на високі врожаї. Тому фермери в таких країнах, як США або Канада, по можливості скорочують посівні площі під пшеницею.
Однак, оскільки альтернативні культури (наприклад, рапс, вирощений в ЄС), часто схильні до хвороб, то розширювати площі під ними проблематично з економічних причин. Проте, через більш строгих екологічних норм і підвищення стійкості шкідників і бур'янів до агрохімії, багато фермерів в ЄС не мають іншого вибору, крім як урізноманітнити свої сівозміни. Вчені втішають європейських виробників тим, що розширені сівозміни та щадні грунту допоможуть їм в подальшому не тільки економити кошти захисту рослин та зменшувати ймовірність появи нових форм стійкості шкідників культур, а й збільшувати прибуток.

У США на даний момент склалася стійка ротація кукурудза / соя, чому в значній мірі сприяють цінові умови. Тільки якщо діюча ціна на соєві боби впаде на 30% при тому, що ціна на кукурудзу залишиться незмінною, американські фермери почнуть застосовувати повсюдно схему зернові / кукурудза / соя. Втім, незважаючи на галас навколо торгівлі соєвими бобами, мало ймовірно таке падіння на сою. Значить, американським фермерам поки немає сенсу щось змінювати.

(Джерело: www.topagrar.com).