Врожай пшениці буде менше через посуху - синоптики

Врожай пшениці буде менше через посуху - синоптики

Врожай пшениці буде менше через посуху - синоптики

При цьому минулий рік був дуже врожайним в плані озимої пшениці. Цього року врожай очікується на 8-10% менше.

В Україні в цьому році врожай озимої пшениці буде менше на 8-10% від минулорічного через посуху і складе близько 23,5 млн тонн. Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко на прес-конференції у вівторок, 19 червня.

"Якщо брати основну нашу культуру - озиму пшеницю, то обсяги врожаю можуть бути десь на 8-10% менше, ніж в минулому році. При цьому треба відзначити, що минулий рік був дуже урожайний. Однак на сьогодні ми оцінюємо перспективи озимої пшениці приблизно на рівні 23-23,5 млн тонн ", - сказала Адаменко.

Загальний врожай зернових, за її словами, теж буде менше, ніж торішній, через посуху, але не критично. При цьому вона уточнила, що інформацію про прогнозі валового врожаю зернових і зернобобових культур Укргідрометцентр надасть в кінці цього місяця.

Також агрометеоролог розповіла, що ситуація з посухою знаходиться в динаміці. Адже якщо за станом на 10 червня в стані сильної посухи знаходилося 50% території, то після дощів, які пройшли з 11 по 18 червня, ситуація змінилася в позитивну сторону.Новини від Корреспондент.net